logo

فاوانا

خدمات زمینه‌های :
- پورتال‌های سازمانی
- سیستم های تجمیع شده درون سازمانی
- سامانه های تحت وب
- سیستم های مانیتورینگ و کنترل طراحی
- پیاده سازی سیستم های سخت افزاری هوشمند

فاوانا امیدوار است کاربری آسان در کنار امنیت بالا منجر به اعتلای سطح زندگی و به دنبال آن افزایش بهره وری و رضایمتندی بیشتر کاربران گردد.

info@favanaco.com
701 70 80 0990

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/favanaco/public_html/wp-content/themes/startit/framework/modules/title/title-functions.php on line 446

آمار تصویر دیروز، آیینه امروز و دورنمای فردا

آمار تصویر دیروز، آیینه امروز و دورنمای فردا

آیا آمار جمع بستن اعداد است؟ آیا آمار رسم و ارائه نمودارها است؟ آیا آمار محاسبه مقادیر عددی است که هر کدام بیانگر خاصیتی از جامعه و طبیعت است؟ همه اینها درست است، ولی آمار به عنوان یک علم، عبارت از مطالعه و بررسی برای  مفهوم دادن به داده است.

شرکت فاوانا، فرا رسیدن روز آمار و برنامه ریزی را به همه فعالان عرصه آمار تبریک عرض نموده و از زحمات بی‌دریغ ایشان درجهت افزایش آگاهی جامعه و اشاعه آمار و اطلاعات، تشکر ویژه می‌نماید.

.

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی و روبرو شدن با حجم زیادی از اطلاعات، علوم و فنون مختلف دچار تغییر و تحولات بسیاری شده اند. به علت ماهیت ابزاری علم آمار، همه علوم جهت پیشبرد اهداف خود به نوعی به این علم، نیاز دارند و از این رو جایگاه آمار در تصمیم گیری، برنامه ریزی و انتخاب بهترین استراتژی توسط ساوانا، جایگاهی ویژه تلقی می شود. نقش و جایگاه آمار در همه جوامع به خصوص جوامع امروز آشکار است.

Image result for ‫روز آمار‬‎

 

آمار در هدایت و اداره جامعه، بهره گیری درست از امکانات جامعه، شناخت فرصت‌ها و استفاده از آن، پرهیز از ریسک‌ها و خطرهایی که هست و تلاش برای این که با هزینه کمتر بتوان دستاورد بیشتری در جامعه داشت، نقش مهمی دارد.

 در دهه‌های اخیر استفاده صحیح از این علم نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه بسیاری از کشورها ایفا کرده است. علم آمار در بخش های مختلف صنعتی، تحقیقات پزشکی، کشاورزی، جامعه‌شناسی، اقتصاد، مدیریت و … از اهمیت بالایی برخوردار است. با استفاده صحیح از این علم توسط نرم افزار ساوانا، می‌توان با تحلیل اطلاعات موجود رویدادهای آینده را با درصد معینی از اطمینان، پیش بینی کرده و برای آنها تصمیم گیری نمود.

نقش روز افزون آمار و اطلاعات به عنوان پیش نیاز کلیه تصمیم گیری‌ها، سیاستگذاری ها و برنامه ریزی‌ها بر کسی پوشیده نیست. این نقش در عصر اطلاعات به قدری بدیهی است که نظام آماری کشورها و حجم و کیفیت بانک‌های اطلاعاتی آنها نه تنها یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی کشورها به شمار می‌رود، بلکه متقابلاً نیز سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورها، بدون در اختیار داشتن آمار کافی، صحیح، دقیق و بهنگام ممکن نیست.

شرکت فاوانا، فرا رسیدن روز آمار و برنامه ریزی را به همه فعالان عرصه آمار تبریک عرض نموده و از زحمات بی‌دریغ ایشان درجهت افزایش آگاهی جامعه و اشاعه آمار و اطلاعات، تشکر ویژه می‌نماید.

.

ما را در رسانه ها دنبال کنین:

آپارات

اینستاگرام

اخبار رسمی

 

 

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت