سامانه مدیریت آمار و اطلاعات استان گیلان راه اندازی شد

برای اولین بار سامانه آمار و اطلاعات نوین آریا (ساوانا) در اختیار سازمان برنامه و بودجه استان گیلان قرار گرفته و در راستای تحقق اهداف نظام آماری استان راه اندازی شده است.

 favana 2344          inspector_brochure-3          

لینک خبر

هر شرکت یا سازمانی جهت پیشبرد اهداف خود نیازمند اطلاعات شفاف و یکپارچه است. در حال حاضر بدلیل خطاهای نیروی انسانی، در دسترس نبودن اطلاعات توسط مسئولان ذیربط و آنلاین نبودن این فرآیند، مشکلات بسیاری پیش روی مدیران سازمان ها قرار دارد. از اینرو در قسمت تجمیع، تجزيه و تحليل به جهت تبيين و بيان روابط و مدل هاي علمي نياز به نرم‌افزاري است كه با اخذ اطلاعات و تركيبات آنها، قادر به ارائه گزارش و نمودارهاي لازم شود و با جمع‌بندي داده‌ها از لحاظ كمي و كيفي با استفاده از فرمول‌هاي متعدد آماري و تحليل متغيرها،  تصميم‌گيري صحیح برای مدیران را به ارمغان آورد.

متخصصین شرکت فاوانا با توجه به نیازهای پیش روی مدیران ، در صدد طراحی یک سامانه جامع و کاربردی برآمدند. از این رو با انجام تحقیقات بسیار و با همفکری کارشناسان با تجربه معاونت آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان گیلان ، سامانه آمار و اطلاعات نوین آریا ( ساوانا ) را طراحی  نموده و  به بهره برداری رساندند.

savana 2

سامانه آمار و اطلاعات نوین آریا (ساوانا) یک سیستم جهت مکانیزه کردن فرآیندهای آماری، آمار ثبتی، تجمیع، تحلیل و انتشار گزارشات و نمودارها به روش هوشمند، به منظور پیاده سازی و عملیاتی ‌سازی یک سیستم آماری فراگیر در هر سازمان است. وجه تمایز اصلی ساوانا این است که کاملاً بومی بوده و متخصصین شرکت فاوانا این نرم افزار را طراحی و پیاده سازی نموده اند و به همین دلیل پشتیبانی، نگهداری و توسعه آن آسان بوده و مبتنی بر نیاز مدیران است.

تیم فاوانا در اینجا لازم میدارد که از زحمات بی دریغ جناب آقای وحید طیفوری معاونت محترم آمار و اطلاعات  و جناب آقای صادق اکبری رئیس گروه آمارهای ثبتی ، فرابری و پردازش داده های سازمان برنامه و بودجه استان گیلان صمیمانه تقدیر و تشکر به عمل آورد .

About the Author

ارسال پاسخ