logo

فاوانا

خدمات زمینه‌های :
- پورتال‌های سازمانی
- سیستم های تجمیع شده درون سازمانی
- سامانه های تحت وب
- سیستم های مانیتورینگ و کنترل طراحی
- پیاده سازی سیستم های سخت افزاری هوشمند

فاوانا امیدوار است کاربری آسان در کنار امنیت بالا منجر به اعتلای سطح زندگی و به دنبال آن افزایش بهره وری و رضایمتندی بیشتر کاربران گردد.

info@favanaco.com
701 70 80 0990

Warning: A non-numeric value encountered in /home3/favanaco/public_html/wp-content/themes/startit/framework/modules/title/title-functions.php on line 446

چابکی سازمان با مصور سازی داده ها

چابکی سازمان با مصور سازی داده ها

مصورسازی داده، انتقال بهینه اطلاعات به بیننده توسط داده نمایی است. مصورسازی، کاربر را قادر به تحلیل داده و استدلال در مورد آن می‌کند. مصورسازی داده هم علم است و هم هنر. تصاویر و رنگها بیشترین تأثیر در برداشت ما از محیط اطراف دارند.

 

براساس تحقیقات محققین دانشگاه، تمام اطلاعاتی که در یک لحظه بوجود می‌آید بیشتر از کل اطلاعات ۲۰ سال گذشته است؛ یعنی در هر روز مقدار این اطلاعات به بیش از اگزابایت می‌رسد.

قطعاً امکان بررسی همه اطلاعات تولید شده وجود ندارد. ذهن انسان نمی‌تواند بیش از یک داده را در لحظه پردازش نماید. خوشبختانه راه حل موجود در این زمینه که به ذهن انسان کمک شایانی می‌کند و با وجود حجم انبوه اطلاعات موجود، انسان را از سردرگمی رها می‌سازد، مصور سازی اطلاعات است.

مصور‌سازی اطلاعات، ارائه داده ها در فرمت تصویری و گرافیکی است. این نوع ارائه تصمیم گیران و صاحبین اطلاعات را قادر می سازد، تا آنالیز داده های خود را به صورت بصری دریافت کنند. همین موضوع باعث می شود تا درک مفاهیم دشوار و شناسایی الگوهای جدید در سامانه ساوانا برایشان ساده تر گردد. همواره ثابت شده که ما با تماشای تصاویر اطلاعات را بهتر درک می کنیم. تماشای یک نقاشی و درک آن سریعتر و ساده تر از خواندن یک کتاب در ذهن ما نقش می بندد. اینگونه ما با تجسم تعاملی داده‌ها همواره یک گام به جلو حرکت خواهیم کرد.

سامانه آمار و اطلاعات ساوانا با قابلیت ترسیم نمودارهای گرافیکی متنوع از قبیل دایره ای، میله ای، ستونی، خطی و… با پوسته های متنوع و ظاهری زیبا امکان مصور سازی گزارشات و داده‌های سازمان‌ها را فراهم می‌نماید تا فرایند تصمیم‌گیری برای مدیران در راستای دستیابی به اهداف سازمانی آسان گردد.

مصور سازی-2

 برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های مصور سازی عبارتند از:

  • سهولت ارائه اطلاعات
  • سرعت بالای ارائه اطلاعات
  • جذاب و جالب بودن برای کاربر
  • عدم خستگی
  • ارائه اطلاعات زیاد در زمان اندک
  • امکان نمایش سریع، واضح و زیبای ایده‌های پیچیده
  • امکان برقراری آسان ارتباط بین اجزای ارائه شده موضوع
  • خلاقیت در تصمیم گیری

 

ما را در رسانه‌ها دنبال کنید:

اینستاگرام

آپارات

 

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت